4 october 2014 - Bydgoszcz, al. kard. S. Wyszyńskiego. Tutaj z kolei KDD zadomowiło się stosunkowo niedawno. Nawet w tych barwach Solbusy się źle nie prezentują. Planowałem się przejechać którymś, ale zabrakło mi czasu (czyt. nie chciało mi się).
Swoją drogą niezła mgła była rano. A nad Brdą to już w ogóle.
18 january 2014 - Szczecin, ulica Pokoju. Jak już wspominałem, dziś w Szczecinie od pewnej wysokości wzwyż, panowała solidna mgła. Miałem w tym miejscu sfotografować autobus linii 58, ale ostatecznie mi się to nie udało, natomiast chwilę wcześniej napatoczyła się nauka jazdy. Pozdrawiam kursanta i instruktora :)
18 january 2014 - Szczecin, ulica Pokoju/Strzałowska. Wybrałem się wreszcie udokumentować wprowadzone kilka dni temu zmiany tras autobusów, a tu mnie zastała mgła gęsta jak mleko... Od 13 stycznia zmienione zostały trasy i rozkłady jazdy autobusów linii 58 i 59. Obecnie obie linie odjeżdżają naprzemiennie z placu Rodła z częstotliwością 36-48 minut, co na wspólnym odcinku trasy daje naprzemienny interwał 18-24 minuty. Od ulicy Obotryckiej obie linie zjeżdżają w dół ulicami Hożą i Robotniczą obsługując część miasta, która dotychczas miała do dyspozycji tylko linię pospieszną A. Następnie jadą fragmentem trasy pokrywającym się tramwajową linią 6, by ponownie odbić w górę - linia 59 odbija ulicą Świętojańską by skończyć trasę przy pomniku Nehringa, zaś 58 wspina się ulicą Strzałowską i Pokoju i od tego momentu po dawnej części swojej trasy jedzie na Gocław. Obie linie obsługują łącznie 4 autobusy (wspólne), przebieranki mają miejsce na placu Rodła. Znacząco poprawiono rozkład jazdy w soboty, wzmocniono większą częstotliwością linię 58 w godzinach 10-17 (wcześniej w dni wolne linia 58 kursowała co 80 minut). Poniekąd należy wspomnieć, że byłem jednym z pomysłodawców tych zmian.
6 june 2013 - 16:16, Bielsko-Biała - Śródmieście, ulica Kierowa. W tle majaczy wieża katedry pw. Św. Mikołaja. 2 Osiedle Kopernika → Mikuszowice Stalownik
7 february 2013 - Mońki, Dworzec PKS. Mgła nad monieckim dworcem, gdzie 4 nocujące Autosany oczekują na rozpoczęcie kolejnego dnia pracy. Pierwszy z nich wyruszy w trasę za niecałą godzinę - o 4:30 do Białegostoku. Poza miastem widoczność wynosiła w niektórych miejscach mniej niż 50 metrów.
18 january 2013 - 10:55; Rybnik - Orzepowice, ulica Rudzka. 17 i 18 stycznia unosiła się bardzo klimatyczna mgła w okolicach Zalewu Rybnickiego. 43 - Rybnik Dworzec Autobusowy -> Rudy Kościół.
18 august 2012 - Ostrów Mazowiecka, ul. Lubiejewska (DW 677). Kurs Suwałki - Warszawa (3:35 LP) przez Augustów, Grajewo, Łomżę, Ostrów Mazowiecką, Wyszków.
Linia kolejowa Ostrołęka - Ostrów Mazowiecka - Małkinia - Sokołów Podlaski - Siedlce jest obecnie eksploatowana częściowo (na odcinku z Ostrołęki do Małkini) tylko w ruchu towarowym.
21 november 2012 - 11:01, Pawłowice, ulica Pszczyńska. 128 po nawróceniu na rondzie udaje się objazdem przez Bzie, do Golasowic. 128 Jastrzębie-Zdrój Arki Bożka → Golasowice pętla
21 october 2012 - Suwałki, Dworzec PKS. Scania przed kursem Suwałki - Białystok (19:20 Un) przez Augustów, Suchowolę, Korycin. Tego dnia mgła była niesamowita :P
21 october 2012 - 10:34; Koszalin, ul. Chałubińskiego.
W dni wolne od pracy najczęstszym modelem autobusu jaki wyjeżdża na miasto jest właśnie Scania. Przykładem była owa niedziela - na 11 krótkich Scanii w zajezdni stała tylko #2016.
22 october 2012 - Biała Podlaska, al. Jana Pawła II. Kurs Biała Podlaska - Wisznice (15:15 FDA) przez Łomazy i Rossosz. W tle pozostałości po salonie samochodowym PZM oraz Daewoo.
22 october 2012 - Biała Podlaska, al. Jana Pawła II. Kurs Biała Podlaska - Brześć (16:00). W tle kościół bł. Honorata Koźmińskiego wybudowany wraz z plebanią w latach 1992 – 1998r.
21 october 2012 - Zajezierze, 11:33. Autobus komunikacji zastępczej rusza spod drewnianego budynku dworca. Przyczyną jest remont mostu kolejowego na Wiśle i konieczność zapewnienia transportu na odcinku Zajezierze - Dęblin.
Choć to środek dnia, mgła była wszechobecna i ograniczała widoczność do kilkudziesięciu metrów.
17 september 2012 - Przemyśl, most im. Orląt Przemyskich. Kurs Przemyśl - Wola Rokietnicka (7:05 S) przez Maćkowice, Rokietnicę. Nad Sanem unosi się poranna mgła.
3 march 2012 - 06:29, Rybnik - Śródmieście, przystanek PKS, przy ulicy 3 maja. Od 1 marca linie pospieszne PKS-u Rybnik przejął PKS Pszczyna. Kurs: Rybnik → Łódź.
3 august 2011 - Opole, ul. Działkowa. Informuję także, że edik równie dobrze sprawdza się jako przewóz pracowników ;) P.S. Jaki jest cel podświetlania wyświetlacza, skoro nie umieszcza się na nim żadnej informacji? :P
1 december 2011 - 8:17; Wodzisław Śląski, dworzec autobusowy. W przyszłym roku dworzec w Wodzisławiu zniknie, niestety nie we mgle a na stałe. 214 okrężna -> Dworzec Autobusowy
przez -> Osiedle Piastów, Jedłownik, Cmentarz-Działki.
1 december 2011 - 9:19; Wodzisław Śląski - Radlin II, ulica Rybnicka. Przystanek Radlin II PKP. Dzisiaj została zlikwidowana linia 213, którą obsługiwali PKM Jastrzębie i Kłosok Żory, dzięki tym cięciom na liniach Kłosoka jest sporo zmian, m.in. wozy szczytowe i rezerwowe zaczęły jeździć przez cały dzień. 216 - Rybnik PKS -> Wodzisław Śląski Dworzec Autobusowy.
1 december 2011 - 9:27; Wodzisław Śląski - Radlin II, ulica Rybnicka. Po kosmetycznych zmianach malowania i zmianie nr taborowego, brakujący NL223 zadomowił się na 201(/213). 201 - Pszów Dworzec Autobusowy -> Wodzisław Śląski Dworzec Autobusowy.
19 november 2011 - Świdnica, ul. Wrocławska. Świdnica od rana spowita była gęstą mgłą, zaś Kapeny ponoć niedługo na stałe znikną z krajobrazu tego miasta.
8 november 2011 - Przasnysz, ul. Makowska. Kurs Przasnysz - Warszawa z godz. 9.40. Od dnia 07.11.2011 kurs Warszawa - Maków Mazowiecki z godz. 7.15, do niedawna obsługiwany przez Transport osobowy Andrzej Mocek, Tomasz Grabowski został wydłużony do Przasnysza. W związku z tym o 9.40 z Przasnysza wypuszczany jest drugi wóz, który dalej od Makowa (g.10.10) jedzie już "po staremu" do Warszawy. Następnie wraca on do Przasnysza o godz. 13.15 i ma fajrant. O godz. 17.45 na noc do Warszawy wysyłany jest kolejny autobus, który nazajutrz robi Przasnysz o godz. 7.15. Po tym kursie wykonuje Warszawę o g. 11.30 i powrót o g. 15.15.
24 september 2011 - Gorzów Wielkopolski, skrzyżowanie Mostu Koniawskiego z ul. Kobylogórską i Koniawską MANidło wyłania się z mgły i zaraz przejedzie przez mijankę na byłej końcówce tramwajowej.
Linia 103: Słowiańska - TESCO -> Strażacka (Granica Strefy)
14 august 2011 - Szczecin, nabrzeże Wieleckie. Idąc na PKS-a chciałem sobie sfotografować Polskiego Busa (odjazd ze Szczecina o 8:10). PKS-a miałem o 8:00, a o 7:50 Polskiego Busa jeszcze nie było, więc dałem sobie spokój, skończyło się na fotce autobusu linii 61.
28 june 2011 - Skidnicja (UA), droga T1402. Mgła była tego dnia dość mocna, do tego trochę mżyło. Kierowca marszrutki nie odczuwał jednak dostatecznej potrzeby włączenia świateł, mimo, że wiezie ludzi.
3 august 2011 - Opole, ul. ks. J. Popiełuszki. Chwilę przed tym, jak pojawił się tutaj ten wóz, w stronę Grotowic wyłonił się z mgły #255, co niniejszym Państwu prezentuję ;)
3 august 2011 - Opole, ul. L. Teligi. W mglisty poranek jednostronnie oślepiony gniot wjeżdża na pętlę Malina. W dzień taki jak ten uważam, że powinno się taką, mimo wszystko, drobną rzecz załatwić przed wyjazdem z zajezdni.
3 august 2011 - 06:54, Rybnik - Śródmieście, ulica Powstańców Śląskich. Niezłe mleko było od rana na drogach, tu już w fazie powolnego podnoszenia się ku górze. Swoją drogą nowych tablic ni widu ni słychu ;) 51 okrężna → Rybnik DKM; przez → Ligotę-Ligocką Kuźnię, Gotartowice, Paruszowiec-Piaski.
3 august 2011 - Opole, wyjazd z pętli Grotowice - Żelazna. Mgła, zwłaszcza o 7 rano, w tych rejonach jest czymś naprawdę pięknym i tak bardzo pasującym, jak #260 do linii 16 ;) Pozdrawiam serdecznie kierowcę i współtowarzysza dzisiejszych, porannych fotek.